Real Madrid, invinsa pentru a doua oara in doar patru zile

Joi, 19 Ianuarie 2017, ora 09:14
4788 citiri

Real Madrid a fost invinsa pe teren propriu, cu 2-1, de formatia Celta Vigo, intr-o partida din cadrul primei manse a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei, disputata miercuri seara.

Oaspetii s-au impus gratie golurilor marcate de Iago Aspas (min. 64) si Jonny Castro (min. 70), in timp ce pentru madrileni a inscris Marcelo (min. 69).

Real Madrid a suferit, astfel, al doilea esec consecutiv dupa o serie de 40 de meciuri fara infrangere. Duminica, elevii lui Zinedine Zidane s-au inclinat cu acelasi scor in partida disputata in deplasare cu FC Sevilla, in Primera Divison.

Intr-un alt meci din turul sferturilor de finala ale Cupei Spaniei, Alaves s-a impus cu 2-0 pe terenul formatiei de liga secunda Alcorcon, prin "dubla" lui Ibai Gomez din finalul jocului (min. 90 si 90+4).

Joi sunt programate ultimele doua jocuri din aceasta faza a competitiei: Atletico Madrid - Eibar si Real Sociedad - FC Barcelona.

Meciurile retur se vor disputa intre 24 si 26 ianuarie.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...