Real Madrid, o noua victorie zdrobitoare

Sambata, 13 Februarie 2016, ora 20:40
3248 citiri

Madridul lui Zinedine Zidane continua festivalul de goluri pe Santiago Bernabeu. In etapa a 24-a din Primera Division, "galacticii" au functionat din nou cu motoarele turate la maxim si au invins cu 4-2 pe Athletic Bilbao.

Primul cadou pentru infocatii suporteri ai Realului a venit in minutul 3 cu un gol spectaculos marcat de Cristiano Ronaldo. Oaspetii au replicat destul de repede si au egalat in minutul 10 dupa o greseala a fundasului Raphael Varane, de care a profitat Eraso.

James Rodriguez si-a adus din nou echipa in avantaj cu un gol superb in minutul 38, iar inainte de pauza Toni Kroos a marit diferenta la doua goluri.

In partea a doua, Ronaldo a realizat dubla in minutul 87 si a trecut pe primul loc in clasamentul golgheterilor din Spania cu 21 de goluri.

Cu suporterii pe picior de plecare, Elustondo a inscris un gol de consolare pentru oaspeti, in minutele de prelungiri.

Raphael Varane a fost eliminat in minutul 83, dupa cumul de cartonase galbene.

In clasamentul provizoriu, Real Madrid se afla in coasta Barcelonei cu un punct in minus, dar catalanii au doua meciuri mai putin jucate.

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...