Real Madrid s-a facut de ras la Levante

Duminica, 18 Septembrie 2011, ora 23:25
2520 citiri

Levante a inregistrat surpriza acestui weekend in fotbalul mondial.

Modesta echipa din Valencia a invins-o cu 1-0 pe Real Madrid, intr-o partida jucata duminica seara, in etapa a 3-a din Primera Division.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Kone, in minutul 68, dupa ce-a primit o pasa excelenta de la Javi Venta.

Cum era de asteptat, ocazii mai multe si mai mari au avut madrilenii, insa aparatorii lui Levante si mai ales portarul Munua au rezistat eroic.

Misiunea madrilenilor a fost ingreunata si de eliminarea suferita in minutul 40 de Khedira, trimis mai devreme la cabine dupa ce-a primit doua cartonase galbene si, implicit, pe cel rosu.

Jose Mourinho a inceput meciul cu Levante cu urmatorul 11: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Alonso, Khedira - Di Maria, Kaka, Coentrao, Benzema. Au mai intrat Ronaldo, Higuain si Ozil.

Inaintea acestui meci, madrilenii aveau punctaj maxim si un golaveraj de 10-2.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...