Real Madrid se califica in finala Supercupei Spaniei dupa o victorie categorica

Miercuri, 08 Ianuarie 2020, ora 22:48
5364 citiri

Real Madrid s-a calificat in finala Supercupei Spaniei dupa ce a invins Valencia, scor 3-1.

Partida a avut loc in Arabia Saudita, la Jeddah, dupa ce spaniolii au schimbat formatul competitional.

Real Madrid a deschis scorul inca din minutul 16, dupa ce Toni Kroos a marcat direct din corner dupa o neatentie a portarului Domenech.

Apoi, cu sase minute inainte de pauza, Real a facut 2-0 prin Isco, printr-o reluare din fata portii.

Din minutul 65 scorul a devenit 3-0, dupa o executie de senzatie a lui Modrici, cu exteriorul.

In prelungiri, Valencia a marcat golul de onoare, prin Dani Parejo, din penalti.

Valencia: Domenech - Wass, Garay, Gabriel, Gaya - Coquelin, Kondogbia, Parejo, Soler - Gameiro, F. Torres

Real Madrid: Courtois - Carvajal - Varane, Ramos, Mendy - Casemiro, Kroos, Valverde - Isco, Modric, Jovic

In cealalta semifinala se intalnesc FC Barcelona si Atletico Madrid, joi de la ora 21:00.

Supercupa Spaniei va avea loc duminica.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...