Real Madrid se chinuie cu Sevilla, dar e salvata de o bijuterie de gol a lui Casemiro (Video)

Sambata, 19 Ianuarie 2019, ora 19:44
3803 citiri

Real Madrid s-a chinuit serios cu cei de la FC Sevilla, dar a fost salvata de un super gol marcat de vedeta sa de la mijlocul terenului, Casemiro.

2-0 a fost scorul pentru campioana Europei in meciul cu FC Sevilla, duel aprig intre doua echipe vecine de clasament in top 4 din Primera.

Casemiro in minutul 78 si Modrici in minutele de prelungire au adus victoria gazdelor, una venita poate nesperat pe final.

Brazilianul a marcat un gol uluitor, un trasor de la circa 35 de metri, in vinclul portarului andaluz Vaclik. Golul il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Modrici a marcat pe final dupa o gafa uluitoare a lui Carrico, care a pierdut o minge ca un incepator in fata careului sau.

Real face acum 36 de puncte si se duce la 3 puncte de Sevilla, urcand pe 3 in Spania, la 2 lungimi in spatele lui Atletico de Madrid, care va evolua tot sambata la Huesca, in deplasare.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon- Modric, Casemiro, Ceballos - Lucas, Benzema, Vinicius.

FC Sevilla: Vaclik - Kjaer, Gomez, Carrico - Banega - Jesus Navas, Sarabia, Vazquez, Escudero - Andre Silva, Ben Yedder.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Real Madrid bate pe Sevilla super, #Real Madrid cronica meci Sevilla video , #stiri Real Madrid