Real Madrid, un nou recital de goluri in deplasare

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 22:00
3144 citiri

Real Madrid este intr-o forma fabuloasa si a oferit un nou festival de goluri. In etapa a X-a din Primera Division, echipa pregatita de Carlo Ancelotti s-a dovedit imparabila si a facut scor, in deplasare, invingand cu 4-0 Granada.

Cristiano Ronaldo a deschis repede scorul in minutul 2 si a oferit in timpul partidei cateva numere de mare "finete". In continuare au urmat doua goluri de generic marcate de James Rodriguez in minutul 30 si Benzema in minutul 55. In final, columbianul a realizat dubla cu reusita din minutul 86.

Real Madrid este noul lider in clasamentul provizoriu din Primera Division cu 24 de puncte si asteapta rezultatul Barcelonei cu Celta Vigo, dar si a celor de la Sevilla care joaca afara cu Atletic Bilbao.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...