Real Madrid, victorie facila in Primera Division

Duminica, 09 Martie 2014, ora 23:05
2150 citiri

Real Madrid a obtinut o victorie facila in etapa a 27-a din Primera Division. Acasa, pe Santiago Bernabeu, galacticii s-au impus cu un sec 3-0, cu Levante.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul in minutul 11, ajungand la cota 24, fiind golgheter in prima liga spaniola. Marcelo a marit avantajul in repriza secunda in minutul 49, iar Nikolis de la oaspeti a inscris in propria poarta cu noua minute inainte de final, pecetluind soarta partidei.

In clasament, Real Madrid este lider cu 67 de puncte, avand un avans de patru puncte fata de eterna rivala Barcelona, care ocupa pozitia a treia. Concitadina Atletico Madrid este pe doi cu 64 de puncte si sta la panda asteptand in continuare pasii gresiti ale celor doua super echipe.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#Real Madrid victorie facila Primera Division, #Real Madrid invinge Levante , #stiri Real Madrid