Scor halucinant in Primera Division, la un meci al lui Real Madrid. S-au marcat 12 goluri

Duminica, 20 Decembrie 2015, ora 20:15
5686 citiri

Real Madrid a avut parte de un meci mai mult decat nebun acasa, pe Santiago Bernabeu, in etapa curenta de Primera Division.

Trupa fosta campioana a Spaniei si a Europei a jucat acasa cu cei de la Rayo Vallecano, trupa lui Razvan Rat, inca accidentat la umar.

Scorul a fost unul rar intalnit, 10-2 mai exact! Danilo a deschis scorul in minutul 3, pentru ca in 2 minute, Rayo sa aduca tacerea pe Bernabeu, cu doua goluri marcate de Amaya (10) si Jozabed (12).

Eliminarea lui Tito de la oaspeti, chiar in minutul 14, a rupt filmul unui meci care putea fi fabulos pentru oaspeti. De aici, Real a egalat prin Bale in minutul 25, iar cand si Baena (Rayo) a fost eliminat (28), totul a devenit o distractie pentru gazde.

3 goluri Bale, 3 Benzema si 2 Ronaldo au urmat, 6-0 fiind scorul in partea secunda.

Unul dintre cele mai mari scoruri intalnite in istoria Primerei, Real venind acum la 2 puncte de liderii Barcelona si Atletico, 35 avand cele 2.

Rayo ramane pe 18, cu 14 puncte.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Real Madrid victorie halucinanta, #scor rar intalnit Spania 10 2, #Real umileste pe Rayo Spania , #stiri Real Madrid