Vraja s-a destramat! Real Madrid, infrangere dupa 22 de meciuri

Duminica, 04 Ianuarie 2015, ora 21:47
4129 citiri

Real Madrid a fost invinsa dupa 22 de meciuri victorioase la rand. Infrangerea a venit in fata celor de la Valencia, scor 1-2.

Meciul incepuse foarte bine, cu gol in minutul 14 pentru Real, prin Ronaldo, din penalti. Prin aceasta reusita, Ronaldo a mai batut un record, fiind singurul jucator din La Liga cu 6 sezoane la rand in care marcheaza cel putin 25 de goluri per stagiune.

Valencia a revenit insa perfect, marcand de doua ori in partea secunda, prin Barragan in minutul 52 si Otamendi in minutul 65.

Daca ar fi invins si duminica, Real ar fi ramas in cursa de egalare a recordului mondial de victorii consecutive in fotbal, detinut de Ajax Amsterdam, cu 26 de succese la rand (in 1972).

In clasament, Real ramane lidera, dar este la doar un punct (39-38) in fata Barcelonei, care joaca duminica seara la 22 la Sociedad. Tot 38 de puncte are si Atletico Madrid, care a jucat deja in aceasta runda.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#real madrid infrangere istorica, #meci cronica valencia real madrid, #valencia bate real si opreste record , #stiri Real Madrid