Înapoi la listarea arhivei

11 Noiembrie 2018 - Fortuna Becicherecu Mic, doar egal cu fotbalistele de la Vasas Femina

Fortuna Becicherecu Mic ramane cu doua succese in Liga I de fotbal feminin, dupa penultima etapa a turului. Duminica, elevele lui Florin Padurean au remizat, 1-1 pe teren propriu, cu Vasas Femina

11 Noiembrie 2018 - Fara emotii cu Ocna Mures

Primul gol al Resitei in acest meci a venit in urma unui autogol. In minutul 31, Cimpoiesu a trimis in propria poarta o centrare transmisa de pe dreapta de un jucator resitean. Cinci minute mai

11 Noiembrie 2018 - Handbalistii, fara greseala in Divizia A

"Dupa o pauza de trei saptamani, am inceput returul campionatului cu un meci dificil. Ne-am asteptat sa fie asa pentru ca am jucat la inceputul campionatului in deplasare la Sannicolau Mare si am

11 Noiembrie 2018 - Peste porcina se apropie de Caras-Severin! Vela cere demisia ministrului Agriculturii

Potrivit lui Vela, autoritatile sanitar-veterinare din Drobeta Turnu Severin au luat o serie de masuri preventive, instaland filtre de protectie la granita cu judetul Dolj, unde a fost confirmat deja

11 Noiembrie 2018 - Zeci de voluntari au inceput renovarea casei unei batrane din Banat. Reabilitarea continua. Veniti?

Tanti Lenuta are 72 de ani si locuieste la Ersig, in Caras-Severin, intr-o rulota, langa casa ei darapanata. Casuta ei abia se mai tine pe picioare. Peretele de la strada statea sa cada, la fel si

11 Noiembrie 2018 - CSU Resita, victorie in derby-ul Banatului

"In ultimul meci disputat pe teren propriu am reusit sa castigam cu 29-26 jocul cu Timisoara si urmeaza o pauza pana pe data de 20 decembrie. Vreau sa-mi felicit jucatoarele pentru aceasta victorie