Înapoi la listarea arhivei

12 Decembrie 2018 - Nu se poate sa am asa ceva in mijlocul Govandariului!

Nelu Popa isi doreste o legatura moderna pe calea ferata intre Resita si Timisoara. "Va dati seama ce ar insemna sa ajungi in 50 de minute pana la Timisoara? Si asta in conditii moderne? Stiti ce ar

12 Decembrie 2018 - A venit iarna, s-au inchis si drumurile

In aceasta perioada, c

12 Decembrie 2018 - Armenisul va avea drumuri reabilitate! Si sanatatea oamenilor este in atentia primarului!

Daca in acest an s-a lucrat intens la reabilitarea drumului comunal in satul Sub Margine, lucrari finalizate in proportie de 80%, dupa cum ne-a informat primarul Cristian Vela, anul viitor pe lista

12 Decembrie 2018 - Octavian Dena, noul manager al Spitalului din Caransebes

Desi demiterea Mihaelei Popovici a fost cu cantec, desi se zvonea ca marti dupa amiaza, Dena nu isi mai dorea functia de manager al Spitalului din Caransebes, omul caruia primarul Felix Borcean i-a

12 Decembrie 2018 - Satul din tinutul morilor va arata ca in poveste

Scopul proiectului este de a ajuta comunitatea locala sa isi

12 Decembrie 2018 - Muncitorul Resita, pe podium la Cupa CSM Arad

In prima zi de concurs, la Cupa CSM Arad, au concurat 500 de sportivi. "Am participat la ultimul concurs din acest an cu 15 sportivi la categoria de varsta U10. David Brabete, Alexandru Burgu si

12 Decembrie 2018 - Darian Trulea, aur la Cupa Revolutiei

Sapte sportivi de la CSM Resita au urcat in ring, cel mai bun rezultat fiind inregistrat de Darian Trulea, de 12 ani, care a ocupat locul I la 36 de kg. Sebastian Nitu a ocupat locul II la 70 kg.