13 Octombrie 2019 - FOTO/VIDEO. "Atunci si acum, sunteti fruncea! Felicitari!" Klaus Iohannis si-a anuntat candidatura in vestul tarii

Lume multa si atmosfera optimista la anuntarea candidaturii la alegerile prezidentiale a lui Klaus Iohannis duminica la Timisoara, Liberalii au umplut pana la refuz Sala "Constantin Jude", iar

13 Octombrie 2019 - De ce alergi? Spre ce alergi?

Un ranjet, o fata trista, un hohot, un gand, o tigara. Ah, parca a mai aparut o cladire in plus in peisaj. Si ceva schimbari sesizate de retina, nu de amintiri. Tu nu ai avut timp sa observi pentru

13 Octombrie 2019 - Afara din Europa! SCM Poli, eliminata din Cupa EHF de Olympiacos

Aventura europeana s-a terminat rapid pentru handbalisti. SCM Poli Timisoara nu a putut trece de turul II preliminar al Cupei EHF, de unde a fost eliminata de campioana Greciei, Olympiacos Pireu. La

13 Octombrie 2019 - CSM Resita, pe ultimul loc in Liga Zimbrilor

"Nu pot fi foarte multe lucruri de spus dupa o partida in care ai inscris patru goluri in primele 30 de minute. Ne-am dorit mult, am realizat putin. Imi cer scuze in nume propiu tuturor celor carora

13 Octombrie 2019 - Denisa Lucasciuc, la un pas sa rateze Campionatul Mondial

Denisa Lucasciuc, de la Sport Star Anina, va reprezenta Romania si judetul Caras-Severin la Campionatul Mondial IKU de karate, concurs ce va avea loc in perioada 17-20 octombrie in Brazilia. Denisa a

13 Octombrie 2019 - Proiect marca "Salvati Copiii": Meditatii gratuite pentru copiii vulnerabili!

La Scoala Gimnaziala "Mihai Peia" a fost dat startul unui nou proiect "Salvati Copiii", proiect care vine in sprijinul copiilor defavorizati de la aceasta unitate de invatamant din Resita. Mai exact,

13 Octombrie 2019 - ACS Banat Girls, debut cu dreptul in Liga 2

Resitencele au deschis scorul inca din minutul 12, prin Madalina Ginju, dar echipa lui Amariei s-a vazut egalata in minutul 28, pentru echipa din Cluj marcand Diana Gomoi. Dupa ce antrenorii de la

13 Octombrie 2019 - Tinerii "soimi" din Otelu Rosu, de neoprit in meciul cu Magica

Gazdele au deschis scorul in minutul 5, cand Oprut, aflat pe aripa stanga, a profitat de o neintelegere dintre Valusescu si Maria-Mare, a centrat in careu, iar Nedelcea a pus latul la 11 metri,