Robert Glință, cursă nebună în finala mondială de natație. Câștigătorul a fost decis de VAR

Sambata, 25 Iunie 2022, ora 19:18
10436 citiri

Sportivul Robert Glinţă s-a clasat, sâmbătă, pe locul patru în proba de 50 m spate din cadrul Campionatului Mondial de nataţie de la Budapesta.

Glinţă a fost cronometrat cu timpul 24.57, românul fiind la egalitate cu grecul Apostolos Christou.

Sportivul român a terminat concursul pe locul 5, dar a urcat pe locul 4 dupa descalificarea americanului Justin Ress.

Pentru România a fost a patra finală din tot atâtea probe în care s-a înscris la înot: Robert Glinţă – locul 8 la 100 m spate şi locul 4 la 50 m spate şi David Popovici – aur la 100 m şi la 200 m liber.

La 50 m spate, proba a fost câştigată de americanul Hunter Armstrong (24.14), urmat pe podium de polonezul Ksawery Masiuk (24.49) şi de italianul Thomas Ceccon (24.51).

Americanul Justin Ress, care a încheiat cursa pe primul loc, a fost descalificat.

Marcel Ciolacu, despre înlocuirea miniștrilor: ”Domnul Dîncu este aici cu mine şi cică nu este remaniat. La ce să oferim explicaţii?”
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a negat vineri, 12 august, că ar exista intenţia unei remanieri guvernamentale, menţionând că evaluarea miniştrilor s-a încheiat luna trecută, fără a fi...
Dragnea îl atacă violent pe fostul protejat Petre Daea: „Pentru mine nu mai este om; l-a turnat pe Chesnoiu pentru a-i lua locul”
Fostul președinte al PSD Liviu Dragnea a lansat un atac dur la actualul ministru al Agriculturii Petre Daea. În timpul erei Dragnea, Daea ocupa același portofoliu, iar între cei doi exista o...