Brazilia, prea puternica pentru Irlanda (Video)

Miercuri, 03 Martie 2010, ora 10:04
966 citiri

Nationala de fotbal a Braziliei a castigat, scor 2-0, meciul amical jucat marti seara cu nationala similara a Irlandei.

Primul gol al partidei a fost de fapt un autogol, marcat de Andrews in minutul 44. Mijlocasul irlandezilor a reluat in propria poarta o centrare a lui Robinho.

Minutul 76 avea sa aduca cel de-al doilea gol al meciului, Robinho finalizand o actiune superba a brazilienilor.

Intalnirea s-a disputat pe stadionul "Emirates" din Londra si a fost arbitrata la centru de Martin Atkinson.

Brazilia: Julio Cesar - Maicon (Carlos Eduardo '84), Juan, Lucio (Luisao '82), Bastos - Ramires (Alves '65), Melo, Silva, Kaka - Robinho (Nilmar '77), Adriano (Grafite '65).

Antrenor: Carlos Dunga.

Irlanda: Given - Kilbane, Kelly, Ledger, McShane - Lawrence (McCarthy '69), Whelan (McGeady '57), Andrews, Duff (Gibson '57) - Doyle (Best '78), Keane.

Antrenor: Giovanni Trapattoni.

Vizionati, mai jos, cele doua goluri marcate in intalnirea dintre cele doua nationale:

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Brazilia castigat meci Irlanda, #meci amical Brazilia Irlanda, #rezumat video Brazilia Irlanda, #Robinho Brazilia Irlanda , #stiri Robinho