Ce-a căutat Roger Federer în vestiarul Africii de Sud după finala CM de rugby VIDEO

Duminica, 29 Octombrie 2023, ora 11:01
3500 citiri
Roger Federer

Roger Federer a mers în vestiarul naţionalei de rugby a Africii de Sud, după finala Cupei Mondiale, pe care sud-africanii au câştigat în faţa All Blacks, pe Stade de France.

Federer are o legătură profundă cu Africa de Sud, deoarece mama sa, Lynette Federer, s-a născut şi a crescut acolo. De asemenea, el are dublă cetăţenie, elveţiană şi sud-africană, notează sportskeeda.com.

Fostul sportiv, în vârstă de 42 de ani, are, de asemenea, o activitate filantropică pe continentul african, unde a finanţat proiecte educaţionale şi sportive pentru copii prin intermediul fundaţiei sale.

Federer s-a numărat printre cei 80.000 de spectatori care au asistat la finala de pe Stade de France, în care Africa de Sud a învins Noua Zeelandă cu 12-11.

Quarterly Report - Editia 4

Pierdere grea pentru Real Madrid la finala Ligii Campionilor. Ce s-a întâmplat cu portarul
Portarul ucrainean Andrii Lunin va face deplasarea separat de echipa Real Madrid pentru finala Ligii Campionilor la fotbal din 1 iunie, din motive de precauţie, pentru a preveni posibile...
O româncă de 16 ani a jucat prima sa finală în circuitul mondial de tenis
Tânăra jucătoare română de tenis Eva Ionescu (16 ani) a fost învinsă de germanca Emily Welker, cap de serie numărul şase, cu 6-1, 6-3, duminică, în finala turneului ITF de la Bucureşti...