Faza zilei la Australian Open: "Minune" dupa un punct castigat de Federer in fata lui Djokovici (Video)

Joi, 28 Ianuarie 2016, ora 14:45
5286 citiri

Faza zilei in sport vine de la Australian Open, acolo unde un spectator aflat intr-un scaun cu rotile a tasnit in picioare dupa un punct castigat de Roger Federer in fata lui Novak Djokovici.

Momentul a avut loc in setul al treilea, la scorul de 3-2 pentru Federer si pe serviciul sarbului.

Roger a reactionat excelent la o "scurta" trimisa de Djokovici in terenul sau, a alergat spre fileu si a castigat punctul "intepand" mingea peste fileu.

Spectatorii din tribune au izbucnit dupa aceasta lovitura, printre acestia aflandu-se si un barbat care a urmarit partida intr-un fotoliu rulant.

"Robotul" Djokovici, in finala la Australian Open dupa o victorie splendida cu Federer

Federer a castigat setul al treilea, dupa ce le pierduse clar pe primele doua, insa s-a recunoscut invins in final de Djokovici, care s-a impus cu scorul de 6-1, 6-2, 3-6, 6-3 si s-a calificat in finala masculina de la Australian Open.

Liberalii îşi aleg noul preşedinte pentru următorii patru ani, într-un congres care reuneşte 5.000 de delegaţi. Evenimentul are loc sâmbătă, 25 septembrie, la Romexpo. Au intrat în...
LIVE TEXT Congresul PNL. Liberalii aleg astăzi noul președinte al partidului. Președintele Klaus Iohannis, prezent la eveniment
Congresul PNL în urma căruia se va alege noul președinte al partidului are loc sâmbătă, 25 septembrie, într-un eveniment organizat la Romexpo, la care participă 5.000 de delegați din...