Federer, lovitura extraordinara la Wimbledon (Video)

Vineri, 03 Iulie 2015, ora 08:52
5907 citiri

Roger Federer a reusit faza zilei la Wimbledon, in partida cu Sam Querrey.

In setul doi al meciului, la scorul de 4-2 in favoarea sa, elvetianul a lovit o minge printre picioare.

A rezultat un lob de exceptie care l-a pus in dificultate pe Querrey, acesta trimitand apoi mingea in fileu si pierzand punctul.

Federer a trecut fara probleme de Sam Querrey, scor 6-4, 6-2, 6-2, calificandu-se in turul II de la Wimbledon.

Iata, mai jos, rezumatul partidei, lovitura de senzatie a lui "Fedex" putand fi vazuta incepand cu minutul 1.

Vasile Dîncu: "Acest guvern va cădea, PSD nu îşi poate permite în acest moment să facă niciun fel de înţelegere cu PNL"
Preşedintele Consiliului Naţional al Partidului Social Democrat, Vasile Dîncu, a anunţat că Guvernul Florin Cîţu va cădea, deoarece PSD nu îşi permite să facă niciun fel de înţelegere...
Adrian Veştea, după ce a pierdut funcţia de prim-vicepreşedinte PNL: "Am fost martorul unei minuni - aproximativ 1.200 de votanţi au furnizat fix 1.842 de voturi"
Preşedintele CJ Braşov Adrian Veştea, care a pierdut funcţia de prim-vicepreşedinte PNL în faţa lui Rareş Bogdan, a afirmat ironic că, la Consiliul Naţional de duminică, 26 septembrie, a...