Federer, lovitura extraordinara la Wimbledon (Video)

Vineri, 03 Iulie 2015, ora 08:52
6078 citiri

Roger Federer a reusit faza zilei la Wimbledon, in partida cu Sam Querrey.

In setul doi al meciului, la scorul de 4-2 in favoarea sa, elvetianul a lovit o minge printre picioare.

A rezultat un lob de exceptie care l-a pus in dificultate pe Querrey, acesta trimitand apoi mingea in fileu si pierzand punctul.

Federer a trecut fara probleme de Sam Querrey, scor 6-4, 6-2, 6-2, calificandu-se in turul II de la Wimbledon.

Iata, mai jos, rezumatul partidei, lovitura de senzatie a lui "Fedex" putand fi vazuta incepand cu minutul 1.

Mamele care cresc mai mulți copii vor primi o indemnizație mai mare. Gabriela Firea: ”Reparăm o nedreptate care se face de ani de zile”
Guvernul a aprobat marţi, 29 noiembrie, majorarea cu 50% a indemnizaţiei de creştere a copilului pentru mamele de gemeni, tripleţi sau multipleţi, a anunțat Ministrul Familiei, Gabriela...
Răsplata după pseudomunca de la Secția Specială. Adina Florea a ieșit la pensie prin decret semnat de Klaus Iohannis
Preşedintele Klaus Iohannis a semnat marţi, 29 noiembrie, decretele de eliberare din funcţie a 36 de magistraţi, între care Adina Florea - inspector judiciar la Inspecţia Judiciară - şi de...