Federer, lovitura extraordinara la Wimbledon (Video)

Vineri, 03 Iulie 2015, ora 08:52
5907 citiri

Roger Federer a reusit faza zilei la Wimbledon, in partida cu Sam Querrey.

In setul doi al meciului, la scorul de 4-2 in favoarea sa, elvetianul a lovit o minge printre picioare.

A rezultat un lob de exceptie care l-a pus in dificultate pe Querrey, acesta trimitand apoi mingea in fileu si pierzand punctul.

Federer a trecut fara probleme de Sam Querrey, scor 6-4, 6-2, 6-2, calificandu-se in turul II de la Wimbledon.

Iata, mai jos, rezumatul partidei, lovitura de senzatie a lui "Fedex" putand fi vazuta incepand cu minutul 1.

Prin ordinul dat PNL-ului, aripa servilă, de a forma un guvern minoritar în jurul lui Nicolae Ciucă, Iohannis, iată, a mai dat o șansă PSD-ului. După care, a declarat ritos: “Sunt în...
Cum a ajuns președintele Klaus Iohannis de la discursul obsesiv anti-PSD la a arunca PNL în brațele social-democraților
După ce în ultimii doi ani președintele Klaus Iohannis a lansat atacuri din ce în ce mai acide la adresa PSD, iar anul trecut spunea despre partidul condus de Marcel Ciolacu că este...