Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Roger Federer si-a aflat adversarul din marea finala de la Indian Wells

Duminica, 17 Martie 2019, ora 10:20
4328 citiri

Dupa ce Rafa Nadal a declarat forfait chiar inaintea partidei pe care trebuia sa o dispute in fata marelui sau rival Roger Federer, in semifinalele de la Indian Wells, elvetianul si-a aflat si adversarul cu care va da piept in California, duminica seara.

Roger Federer il va intalni in ultimul act pe Dominic Thiem din Austria, locul 8 ATP, cel care in careul de asi l-a eliminat pe Milos Raonici, Canada, 14 in lume, scor 7-6, 6-7, 6-4, dupa 2 ore si 34 de minute de tenis extrem de intens.

Este 2-2 la general intre Thiem si Federer, care ultima data s-au intalnit la Turneul Campionilor de la Londra, anul trecut, cand Roger trecea clar cu 6-2, 6-3, de austriac.

Acesta il invingea insa pe marele Federer in doua randuri, la Stuttgart pe iarba in 2016 si la Roma pe zgura in acelasi an, pierzand un singur set in aceste doua meciuri.

Federer mai are o victorie la Thiem in jocul de debut, la Brisbane in 2016, 2-0 la seturi.

Partida va avea loc in jurul orei 00.30, luni dimineata practic, imediat dupa finala feminina dintre Kerber si Andreescu.

Amintim ca Rafa Nadal nu a putut evolua in semifinala asteptata de toata lumea la Indian Wells, acuzand dureri mari la genunchi, dureri care au aparut inca din timpul partidei din sferturi cu Khachanov, castigata cu 7-6, 7-6, de Nadal:

Nadal s-a retras de la Indian Wells inaintea meciului cu Federer

Federer este de 5 ori campion la Indian Wells, ultima data in 2017, el fiind si finalist al editiei trecute, cand pierdea dramatic la Juan Martin del Potro.

Finala de la Indian Wells va fi transmisa in direct de DigiSport.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Roger Federer stie adversar finala Indian, #Federer versus Thiem finala Indian Wells, #cu cine da piept Federer ultim , #stiri Roger Federer