Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Roland-Garros 2021: meci dramatic pentru Marius Copil. Intalnirea s-a intins pe parcursul a doua zile

Marti, 25 Mai 2021, ora 17:38
3343 citiri
Marius Copil

Marius Copil, locul 224 ATP, a fost eliminat marti in primul tur al calificarilor pe tabloul principal al turneului de grand slam de la Roland Garros.

Copil a fost invins, cu scorul de 4-6, 6-3, 7-6 (5), de chilianul Marcelo Tomas Barrios Vera, locul 230 ATP, dupa un meci de doua ore si 45 de minute care s-a intins pe parcursul a doua zile. Luni, in prima zi, partida s-a intrerupt la scorul de 4-4 in setul decisiv

Marius Copil a servit pentru meci la scorul de 5-4 in decisiv, dar nu a reusit sa inchida partida. El era singurul roman de pe tabloul de simplu masculin.

Jucatorii care pierd in primul tur al calificarilor primesc cate un premiu de 10.000 de dolari.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...