"Miki" Buzarnescu a facut meciul carierei cu Serena Williams, pe centralul de la Roland-Garros. Romanca, invinsa in set decisiv

Miercuri, 02 Iunie 2021, ora 21:17
18872 citiri
Mihaela Buzarnescu

Mihaela Buzarnescu, locul 174 WTA, a intalnit-o miercuri pe americanca Serena Williams, locul 8 WTA si cap de serie numarul 7, in turul al doilea al French Open.

Meciul disputat pe arena centrala de la Roland-Garros a fost unul extrem de spectaculos, incheiat in trei seturi cu victoria americancei, scor 6-3, 5-7, 6-1.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Final de meci, Williams castiga setul decisiv cu 6-1.

*5-1 Serena, dupa un ghem extrem de spectaculos.

*4-1, Buzarnescu sparge gheata in setul decisiv.

*4-0 pentru Williams, meciul pare jucat.

*Serena se desprinde, 3-0.

*2-0 pentru americanca.

*1-0 Williams, cu break.

*7-5, romanca impinge meciul in set decisiv.

*6-5 Buzarnescu, dupa ce a salvat doua mingi de break.

*5-5, Mihaela rateaza sansa de a inchide setul.

*5-4 pentru "Miki".

*Serena Williams forteaza si egaleaza, 4-4.

*Re-break Williams, 4-3 pentru romanca.

*Primul break al romancei, 4-2.

*3-2, Buzarnescu revine de la 15-40.

*2-2, Serena egaleaza.

*Romanca preia conducerea, 2-1.

*1-1 in mansa secunda.

*Serena Williams a castigat primul set cu 6-3.

Meciul este al treilea de pe arena centrala Philippe Chatrier, dupa o partida de simplu feminin, care a inceput la ora 13.00, si alta de simplu masculin.

In primul tur, Serena Williams a eliminat o alta romanca, pe Irina Begu, cu 7-6, 6-2.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Mihaela Buzarnescu, #Serena Williams, #Roland Garros 2021 , #Roland Garros 2021