Meci fabulos în Italia. Cine a câștigat derby-ul Capitalei

Duminica, 20 Martie 2022, ora 21:54
2843 citiri
AS Roma. Foto: Facebook / AS Roma

Formaţia AS Roma a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Lazio, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Italiei.

Au marcat Abraham ‘1, ’22 şi Pellegrini ’40.

Ştefan Radu nu a făcut parte din lotul oaspeţilor pentru acest meci, fiind accidentat.

Alte rezultate din Serie A:

Venezia – Sampdoria 0-2 (goluri Caputo ’24, ’38). În minutul 86, de la Venezia a fost eliminat Henry.

Empoli – Verona 1-1 (Di Francesco ’26 / Cancellieri ’71)

Juventus – Salernitana 2-0 (Dybala ‘5, Vlahovic ’29)

Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...
Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...