O româncă a luat medalia de argint la Campionatele Mondiale de haltere

Miercuri, 07 Decembrie 2022, ora 08:27
1340 citiri
Mihaela Cambei. Foto: Facebook /Federatia Romana de Haltere - Romanian Weightlifting Federation

Mihaela Cambei a câştigat, noaptea trecută, medalia de argint la categoria olimpică 49 kg, stilul smuls, la Campionatele Mondiale de haltere de la Bogota.

Cambei a urcat pe podium după ce a ridicat 90 de kilograme.

La stilul aruncat, românca a rămas cu o singură încercare reuşită la 104 Kg, după care a ratat dramatic încercările la 107 şi 108 Kg, terminând pe locul 8, în timp ce în clasamentul de la total, Mihaela Cambei a terminat pe locul 4.

Medaliile de aur la smuls, aruncat şi total i-au revenit chinezoaicei Huihua Jiang.

Naţionala feminină de tenis de masă a înregistrat, miercuri, a patra victorie în faza grupelor şi a încheiat calificările pentru Campionatul European Malmo 2023 pe primul loc, peste Turcia...
Un val de aer polar va ajunge în România: Meteorologii anunță temperaturi de până la -20 de grade
Meteorologii au actualizat prognoza meteo și au anunțat că în perioada următoare temperaturile pot scădea până la -20 de grade. Începând de duminică, 5 februaroie, și pe tot...