Eșec după eșec pentru naționalele de fotbal. Ultimul rezultat negativ pentru România

Joi, 17 Noiembrie 2022, ora 23:05
2155 citiri
România U 20. Foto: Facebook / Echipa națională de fotbal

Echipa naţională U20 a României a pierdut joi, pe teren propriu, scor 1-2, meciul amical disputat împotriva Italiei U20.

Naţionala U20 a României a jucat împotriva Italiei U20 la Arad. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 34, prin Fabbian şi au pus al doilea gol pe tabelă în minutul 50, când a marcat Ambrosino.

În minutul 62 Ianis Stoica a fost faultat în careu de Mulazzi şi tot Ianis Stoica a transformat penalti-ul.

Echipa de start prezentată de antrenorul Daniel Pancu a fost următoarea: Sava - Mitran, Ignat, Ilie, Borza - Pandele, Mihai, Filip - Bratu, Cojocaru, Bani.

Tot joi, naționala de seniori a fost învinsă, 1-2, la Cluj-Napoca, de Slovenia.

România va juca un meci amical cu Polonia, pe 21 noiembrie, de la ora 20.00.

Sora lui Mircea Badea a făcut anunțul neașteptat. Nu se mai poate trăi aici. Sunt jafuri cu kalașnikoave!
Sora lui Mircea Badea, Naty, a anunțat pe rețelele sociale că nu se mai poate trăi în țara unde s-a mutat în 2021. Naty Badea, corespondent Antena 3, s-a mutat în 2021 în Italia,...
Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...