Echipa lui Ronaldinho merge in finala Copei Libertadores (Video)

Joi, 11 Iulie 2013, ora 21:42
880 citiri

Clubul brazilian Atletico Mineiro s-a calificat in finala Copei Libertadores, impunandu-se in dubla mansa in fata argentinienilor de la Newell's Old Boys.

In primul meci, argentinienii au castigat pe teren propriu cu 2-0, insa, in meciul retur, Atletico Mineiro a reusit sa se impuna cu acelasi scor. Dupa un meci fabulos, presarat cu numeroase ocazii de poarta si faze electrizante, s-a intrat in prelungiri dupa ce, la sfarsitul celor 90 de minute de joc, scorul a ramas tot 2-0.

Meciul a ajuns la disputarea loviturilor de departajare, unde s-a impus Atletico Mineiro.

Ronaldinho a marcat cel de-al cincilea penalti, iar, dupa ratarea unui adversar, publicul a intrat in extaz. Atletico Mineiro se califica pentru prima data in istoria sa in finala Copei Libertadores, cel mai prestigios turneu intercluburi al Americii de Sud.

In finala, care se va disputa in doua tururi pe 17 si 24 iunie, Atletico Mineiro intalneste clubul din Paraguay, Olympia.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#copa libertadores finala, #Ronaldinho Atletico Mineiro, #finala copa libertadores , #stiri Ronaldinho