De ce a fost ținut pe banca de rezerve Cristiano Ronaldo la derbyul cu Manchester City

Luni, 03 Octombrie 2022, ora 08:12
3012 citiri
Cristiano Ronaldo a fost rezervă la United FOTO facebook

Manchester United a pierdut categoric derby-ul cu Manchester City, iar Cristiano Ronaldo a privit de pe bancă eșecul drastic al echipei sale.

Portughezul n-a fost folosit niciun minut, în meciul în care City s-a impus cu 6-3, după ce la pauză scorul era 4-0.

Antrenorul lui United a dezvăluit de ce nu l-a folosit niciun minut pe CR7. "Nu l-am introdus pe teren pe Cristiano din respect pentru el, pentru marea lui carieră. Și apoi am vrut să-i ofer un avantaj lui Anthony Martial, care are nevoie de minute, dar nu vreau să scot asta în evidență", a explicat Erik ten Hag.

Ronaldo (37 ani) are apariții meteorice în acest sezon la Manchester United, fiind o singură dată titular în Premier League.

Arbitrul Istvan Kovacs face parte din brigada delegată la meciul Portugalia – Elveţia, care se va disputa marţi, în optimile de finală ale Cupei Mondiale. Kovacs va fi arbitru de...
Tenisul mondial este în doliu! A murit unul dintre numele de legendă din acest sport
Cunoscutul antrenor de tenis, Nick Bollettieri, a încetat din viață, la 91 de ani, după două săptămâni de comă. Vestea decesului său se răspândise pe 20 noiembrie, dar trecerea în...