Ronnie O'Sullivan e de pe altă planetă! Ce a reușit englezul după 30 de ani de snooker VIDEO

Luni, 04 Decembrie 2023, ora 06:59
10078 citiri
VIDEO
Ronnie O\'Sullivan

La 48 de ani fără două zile, Ronnie O'Sullivan a câștigat Campionatul Regatului Unit, după o finală cu Ding Junhui.

Ronnie O'Sullivan l-a învins pe chinezul Ding Junhui în finala UK Championship, scor 10-7.

Englezul a câștigat pentru a opta oară acest titlu și a extins la 40 recordul de titluri în turneele pe puncte.

De asemenea, Ronnie O'Sullivan este acum cel mai tânăr și cel mai vârstnic câștigător al Campionatului Regatului Unit. El câștigase acest turneu în 1993, când avea aproape 18 ani, și acum, la 48 de ani fără două zile.

Ronnie O'Sullivan a încheiat finala în stil de mare campion, cu un break de peste 100 de puncte, în uralele publicului.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Chelsea - Liverpool, prima mare finală a sezonului. Gol decisiv în minutul 118
Echipa FC Liverpool a câştigat Cupa Ligii Angliei, învingând, duminică, în finala de pe Wembley formaţia londoneză Chelsea, scor 1-0. Jurgen Klopp a fost nevoit să improvizeze mult la...
Peste 450.000 de elevi vor primi zilnic o masă caldă. Ciolacu a anunțat aprobarea programului naţional ”Masă sănătoasă”
Marcel Ciolacu, premierul României a anunţat, miercuri, 28 februarie, că Guvernul aprobă în şedinţă lista celor peste 1.200 de unităţi şcolare din toată ţara unde asigură Programul...