Franța - Italia, meci pentru istoria rugby-ului. Incredibil ce s-a întâmplat la ultima fază VIDEO

Duminica, 25 Februarie 2024, ora 19:11
5010 citiri
Franța a remizat cu Italia

Etapa a treia din ediția 2024 a Turneului celor Șase Națiuni a consemnat o partidă memorabilă la Lille, între Franța și Italia.

La expirarea timpului regulamentar (80 de minute), scorul a fost egal, 13-13, însă italienii au obținut în prelungiri o lovitură de pedeapsă care le putea aduce victoria.

Executantul Garbisi a fost însă nevoit să-și reașeze balonul care căzuse din poziția de șut, existând pericolul de expirare a timpului.

Ca urmare, Garbisi s-a grăbit și a trimis mingea într-una dintre barele buturilor franceze, Italia ratând dramatic o victorie istorică.

Viitorii piloți de vânătoare ucraineni sunt instruiți pe avioane de luptă într-o locație secretă din Franța
Viitori piloţi de vânătoare ucraineni care ar putea zbura cu avioane americane F-16 sunt antrenaţi în sudul Franţei de către forţele aeriene, a anunţat vineri ministrul francez al...
Bilanțul definitiv al deceselor în urma exploziei de la hidrocentrala din Italia. Printre victime se află și un român
Şapte persoane au murit în explozia survenită marţi la o centrală hidroelectrică din nordul Italiei, potrivit bilanţului definitiv făcut public vineri, 12 aprilie, de pompieri, care au...