”Stejarii” își vor apăra bronzul continental, cu aceeași adversară. Când e finala mică de la Paris

Luni, 04 Martie 2024, ora 09:23
1448 citiri
România va juca în finala mică

Echipele României şi Spaniei îşi vor disputa medaliile de bronz la Rugby Europe Championship 2024, după ce au pierdut semifinalele desfăşurate în acest weekend.

România a fost surclasată sâmbătă de Georgia, la Tbilisi, cu 43-5, în timp ce Spania a fost învinsă de Portugalia cu 33-30, duminică, la Lisabona.

Georgia şi Portugalia vor lupta pentru trofeu.

Finalele Campionatului European vor avea loc pe 17 martie, la Paris, pe Stade Jean Bouin.

Olanda şi Germania se vor bate pentru locurile 5-6, iar Belgia şi Polonia, pentru poziţiile 7-8.

România şi Spania s-au înfruntat şi anul trecut în finala mică a competiţiei, ''stejarii'' câştigând cu 31-25 la Badajoz (Spania).

Cum s-a descurcat România contra Franței, campioana olimpică și mondială
Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă în meci amical duminică, la Clermond-Ferrand, de reprezentativa Franţei, campioana olimpică şi mondială. Franţa s-a impus cu...
România, nedreptățită în Ungaria! O decizie fără logică ne-a luat și ultima șansă de calificare
Naționala feminină de handbal ar fi avut dreptul să participe pe ultima sută de metri la unul dintre cele trei turnee preolimpice care se dispută între 11 şi 14 aprilie, însă federația...