Ce a făcut Rusia în primul meci jucat de când a fost exclusă de UEFA și FIFA din toate competițiile

Duminica, 25 Septembrie 2022, ora 23:31
3481 citiri
Rusia a învins Kîrghistanul FOTO facebook

Echipa naţională a Rusiei, exclusă din competiţiile oficiale de către FIFA şi UEFA, a disputat sâmbătă un meci amical în compania naţionalei din Kîrgîzstan.

Meciul de la Bişkek s-a disputat pe Stadionul Dolen Omurzakov şi a fost primul meci al Rusiei în acest an, dar şi prima întâlnire din istorie între cele două echipe naţionale.

Kîrgîzstan a deschis scorul în minutul 24, prin Alimardon Shukurov. În minutul 30, Rusia a egalat dintr-un penalti transformat de Aleksandr Sobolev. Golul victoriei a fost înscris de Daniil Utkin în minutul 87, rușii câștigând cu 2-1.

Următorul meci amical al echipei naţionale a Rusiei va fi împotriva Iranului, în data de 10 noiembrie.

Aliații lui Putin și amenințarea serioasă asupra democrațiilor occidentale. Cristian Felea: China și Rusia sunt interesate de dominație, un „neo-sclavagism” cu altă față VIDEO
Într-un prezent marcat de tensiuni politice și economice ajunse într-un punct critic, Organizația de cooperare economică internațională BRICS ocupă 40% din PIB-ul global, unde Rusia este...
Care este diferența între capacitățile apărării antiaeriene israeliene și ucrainene în fața unui atac. Analiza experților militari americani
Analiștii de la Institutul pentru Studiul Războiului din Washington (ISW) au comparat capacitățile de apărare antiaeriană ale Israelului și ale Ucrainei pentru a respinge atacurile,...
#Rusia, #Kirghistan, #amical 2 1, #scor, #meci, #exclusa FIFA UEFA , #stiri fotbal