Meci dramatic între Chindia și Universitatea Cluj, decis în minutul 95

Vineri, 17 Februarie 2023, ora 19:20
2007 citiri
Ioan Ovidiu Sabău e antrenor la U Cluj FOTO Facebook

Chindia Târgovişte a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Oaspeţii au condus cu 2-0, dar gazdele au egalat în minutul 95, la ultima fază a meciului, pentru validarea golului fiind nevoie de VAR.

Au înscris: Neguţ ’64 (penalti), Boldor ‘90+5 / Thiam ’44, Gomes ‘52

Chindia Târgovişte: Căbuz – Căpuşă, Celea, Boldor, Ad. Ioniţă (Şerban ’54) – Neguţ, Chamed (Fernandez ’54), Dulca, Akhmnatov (Buş ’74) – Cooper, D. Popa. Antrenor: Anton Petrea.

Universitatea Cluj: Gorcea – Martic, Fl. Ilie, Ispas, Chipciu – Bic (Pires ‘90), Simion, Remacle (Filip ’82) – Nistor – Gomes (Piţian ’90), Thiam. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Boldor ’13, Cooper ‘90+5 / Nistor ‘45+5, Ispas ’55, Ilie ‘64

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene - Lucian Rusandu

Camera VAR: Iulian Călin, Andrei Chivulete

Clipe de panică la meciul Oțelul - U Cluj: ”M-am speriat, am văzut mult sânge acolo”
Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii. Într-o repriză în care ambele formaţii au...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...