Home > Personalitati > Sahtior Donetk > Poli Timisoara
Sepsi se bate la titlu cu Mircea Lucescu

Luni, 06 Februarie 2012, ora 07:56

Mircea Lucescu / Sahtior Donetk

Declarat liber de contract la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS), Laszlo Sepsi a parasit Timisoara si a luat drumul Spaniei, alaturandu-se gruparii ucrainene Dinamo Kiev, care se afla in cantonament in Peninsula Iberica. Dorit de mai toate cluburile importante din Liga 1, fostul fundas al echipei Benfica Lisabona a dat deja probe la Dinamo Kiev si, conform Prosport, va semna un contract pe trei sau patru sezoane. Sepsi va fi al patrulea fotbalist roman care va imbraca tricoul formatiei din capitala Ucrainei, dupa Tiberiu Ghioane, Florin Cernat si Cristi Irimia. In Ucraina, fostul jucator al Timisoarei se va bate la titlu cu Sahtior Donetk, grupare la care se afla alti doi romani, Mircea Lucescu (antrenor) si internationalul Razvan Rat. Dupa 20 de etape, Dinamo ocupa prima pozitie in Ucraina, cu 52 de puncte, in timp ce Sahtior se afla pe locul doi, cu un punct mai putin. "Alb-albastrii" n-au cunoscut infrangerea in...

Poli Timisoara Sahtior Donetk 1-1

Duminica, 09 Septembrie 2007, ora 21:14

Sahtior Donetk / Poli Timisoara

Al doilea amical sustinut de formatia Sahtior Donetk in Romania s-a disputat in aceasta seara la Timisoara si a consemnat un rezultat de egalitate 1-1 intre Poli si echipa pregatita de Mircea Lucescu. Oaspetii au deschis scorul in minutul 23 in urma unui sut de la 22m expediat de Jadson, egalarea fiind reusita de Poli abia in minutul 65 cand Dancia a centrat perfect pentru Dejan Rusici iar...