Steaua va intalni, luni, Sahtior Donetk

Duminica, 24 Ianuarie 2010, ora 16:54
828 citiri

Steaua si echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, se vor intalni, luni dimineata, de la ora 11:00, intr-un meci amical care se va disputa in Antalya.

Mircea Lucescu a fost duminica in cantonamentul stelistilor si a discutat pret de cateva minute cu Mihai Stoichita, iar la final au hotarat sa dispute un meci scoala.

Partida se va juca fara arbitri, deoarece cei doi antrenori vor sa puna mare pret pe indicatii si sa opreasca jocul atunci cand e nevoie.

Apoi, Steaua va intalni pe 26 ianuarie formatia austriaca Red Bull Salzburg, pe care a intalnit-o si in urma cu doi ani, cand a pierdut categoric.

C.M.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...