Amical de gala intre CFR si Sahtior, terminat cu un scor surprinzator

Sambata, 06 Septembrie 2014, ora 09:25
3297 citiri

CFR Cluj si Sahtior Donetk au jucat un amical vineri seara, profitand de pauza competitionala datorata preliminariilor EURO 2016.

Mircea Lucescu s-a intors la Cluj pentru un meci de fotbal dupa 16 ani.

Sahtior a inceput cu titulari precum Bernard, mijlocasul de 25 de milioane de euro titular in semifinala cu Germania de la Mondiale, pentru nationala Braziliei, Douglas Costa sau Alex Texeira, fotbalisti care sunt cotati la peste 15 milioane de euro.

CFR a inceput jocul in forta, cu gol in minutul 6, prin Mirko Ivanovski. Kryvtsov (minutul 15), Adriano (28) si Bernarnd (48) au intors rapid soarta meciului pentru Sahtior, care a condus cu 3-1 pana in minutul 58.

Finalul insa le-a apartinut clujenilor, care au egalat prin Guima si Christian (minutul 80).

CFR - Sahtior 3-3 (1-2)

CFR: Felgueiras - Susic, Jaime, I. Rada, Camora - Muniru, Monroy - Deac, Jazvic, Jakolis - Ivanovski.

Au mai intrat: Vatca, Amadio - Thiago Lopez, Ene, Larie, Christian, Guima, Costea, Paun, Veres.

Sahtior: Kanibolotskiy - Kryvtsov, Chygtynskiy, Volovyk, Azevedo - Fernando, Fred - Douglas Costa, A. Texeira, Bernard - Luiz Adriano.

Au mai intrat: Khudzhamov - Dentinho, Karp, Marlos.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#amical de gala sahtior cfr, #egal intre cfr si sahtior, #egal sahtior cfr cluj scor surpriza , #stiri Sahtior Donetk