O noua victorie pentru Lucescu si ai sai in Ucraina

Sambata, 19 Octombrie 2013, ora 18:54
1846 citiri

Sahtior Donetk a mai bifat o victorie in campionatul din Ucraina, in etapa cu numarul 13, in deplasarea de la Ilisivet Mariupol, scor 3-1.

Golurile oamenilor antrenati de reputatul antrenor roman Mircea Lucescu, au fost marcate de capitanul croat Dario Srna in minutul 66 (din penalti) si minutul 73 (tot din penalti) si Luiz Adriano, minutul 86. Pentru Ilisivet a inscris Stepanenko, un autogol in minutul 38.

Sahtior este acum pe primul loc in clasamentul de la nord de Romania, cu 29 de puncte acumulate, la egalitate de puncte cu Metalist Harkov, care are insa doua jocuri mai putin.

Pentru Sahtior urmeaza un meci in Liga Campionilor, cu nemtii de la Bayer Leverkusen, la mijlocul saptamanii viitoare.

Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...
#sahtior donetk victorie ucraina, #victorie lucescu si ai sai ucraina, #etapa ucraina sahtior victorie , #stiri Sahtior Donetk