Mourinho a cerut arestarea arbitrilor de la meciul cu Sampdoria

Duminica, 21 Februarie 2010, ora 12:33
1941 citiri

Internazionale Milano a ajuns la a treia remiza consecutiva, intr-un meci plin de nervi impotriva Sampdoriei, incheiat 0-0.

Echipa lui Jose Mourinho a ramas in noua oameni inca din prima repriza, dupa ce Walter Samuel (32) si Ivan Cordoba (38) au vazut cartonase rosii.

Sampdoria nu a fost in stare sa profite de avantajul numeric, iar din minutul 74 Pazzini a plecat si el catre vestiare.

Inter putea da chiar lovitura in noua oameni, insa Samuel Eto'o a ratat o ocazie monumentala pe final de meci.

Extrem de nemultumit de arbitraj, Jose Mourinho si-a incrucisat mainile ostentativ catre brigada de arbitri, cerand arestarea acestora.

Inter: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Zanetti; Stankovic, Cambiasso, Muntari (Lucio 35); Sneijder (Thiago Motta 81); Milito (Pandev 71), Eto'o

Sampdoria: Storari; Zauri, Gastaldello, Lucchini, Ziegler; Semioli (Padalino 83), Palombo, Poli (Tissone 79), Guberti (Mannini 56); Pozzi, Pazzini