JO 2008 - Gimnastica: Romancele rateaza podiumul la individual compus

Vineri, 15 August 2008, ora 08:08
3280 citiri

Delegatia Romaniei prezenta la Jocurile Olimpice de la Beijing ramane cu trei medalii, dupa ce gimnastele Steliana Nistor si Sandra Izbasa au ratat podiumul la individual compus.

Noua campioana olimpica la individual compus este americanca Nastia Liukin, care a adunat un total de 63.325 de puncte.

Liukin a fost urmata pe podium de compatrioata sa, Shawn Johnson, cu 62.725 de puncte, in timp ce medalia de argint i-a revenit Chinei, prin sportiva Yang Yilin, cu 62.650 de puncte.

Steliana Nistor s-a clasat la final pe pozitia a 5-a, in timp ce Sandra Izbasa se afla pe locul 8.

David Popovici, de neoprit. Al doilea aur la Otopeni: ”Conform planului”
David Popovici a câştigat, joi, medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie care...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#gimnastica, #individual compus, #Steliana Nistor, #Sandra Izbasa, #Jocuri Olimpice, #Beijing, #medalie , #gimnastica