Barcelona umileste Realul pe Santiago Bernabeu (Video)

Sambata, 02 Mai 2009, ora 23:29
3406 citiri

Derbiul din Primera Division a avut un final mai putin asteptat, catalanii aplicandu-le 'galacticilor' o corectie severa, chiar pe Santiago Bernabeu, scor 6-2.

Madrilenii au inceput bine si au marcat prin Higuan in minutul 14, dar Barca a punctat de trei ori pana la pauza prin Henry (18'), Puyol (20') si Messi (36'). 'Galacticii' au revenit in debutul reprizei secunde, Ramos reducand din handicap in minutul 56, dar catalanii au marcat din nou de trei ori.

Henry si Messi au reusit cate o dubla, iar Pique a inchis tabela in minutul 83, administrandu-le madrilenilor una din cele mai severe infrangeri din istoria derbiului spaniol.

Dupa aceasta victorie spectaculoasa, FC Barcelona s-a distantat la 7 puncte in Primera, cu doar patru etape pana la finalul sezonului, si nu mai poate scapa titlul din mana.

Urmariti mai jos rezumatul partidei Real Madrid - FC Barcelona 2-6

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Real Madrid umilita, #fc barcelona, #Santiago Bernabeu, #primera division , #stiri Santiago Bernabeu