Și-a strâns antrenorul de gât la Campionatul Mondial! Gestul care a făcut înconjurul lumii FOTO

Sambata, 26 Noiembrie 2022, ora 13:44
7738 citiri
Sardar Azmoun și-a strâns antrenorul de gât FOTO facebook

Naționala Iranului a obținut o victorie uriașă la Campionatul Mondial de fotbal, reușind să învingă cu 2-0 echipa Țării Galilor, după ce pierduse cu un categoric 6-2 contra Angliei.

Euforia a fost maximă în tabăra Iranului, iar gestul unui fotbalist a făcut furori pe rețelele sociale.

Sardar Azmoun, mijlocașul de 27 de ani legitimat la Bayern Leverkrusen, s-a bucurat atât de mult încât l-a strâns de gât pe selecționerul portughez Carlos Queiroz, fiind la un pas să-l sugrume.

Iranul va juca în ultimul meci din grupă contra SUA, un meci cu o încărcătură specială, ținând cont de tensiunile existente între cele două țări.

Clasamentul grupei arată astfel:

1. Anglia 4p, 2. Iran 3 p, 3. SUA 2 p 4. Țara Galilor 1 p

Leo Strizu (55 de ani), antrenorul din acte al celor de la FCSB a prefațat derby-ul cu Farul din Superliga, programat duminică, de la 19:00, susținând că a analizat clasamentul pentru a-și da...
Bielorusa Sabalenka și-a făcut antrenorul să plângă la finala Australian Open VIDEO
Jucătoarea belarusă de tenis Arina Sabalenka a câştigat, sâmbătă, la Melbourne, primul titlu de grand slam al carierei, după ce a învins-o pe sportiva kazahă Elena Rîbakina, în finala...