Bayern Munchen a castigat Supercupa Europei dupa 2-1 cu Sevilla in prelungiri

Vineri, 25 Septembrie 2020, ora 14:16
10 citiri
Bayern Munchen a castigat Supercupa Europei, dupa ce a invins, joi seara, la Budapesta (Ungaria), cu scorul de 2-1, dupa prelungiri, formatia FC Sevilla, detinatoarea Ligii Europa. Pentru detinatoarea Ligii Campionilor este al doilea succes inregistrat in Supercupa Europei dupa cel din 2013.

La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Pentru Bayern Munchen au marcat Goretzka (34), iar pentru FC Sevilla a punctat Ocampos (13/penalti). Golul care a decis invingatoarea a fost marcat ...citește toată știrea