Scene de haos la un meci de fotbal. Sute de suporteri au intrat pe teren. Starul echipei a fost lovit cu pumnii și picioarele VIDEO

Joi, 22 Septembrie 2022, ora 12:13
2286 citiri
Fanii au intrat pe teren în timpul meciului

Sute de suporteri ai echipei Deportivo Cali au invadat terenul, miercuri, şi l-au bătut pe atacantul Teófilo Gutiérrez în meciul pe care formaţia sa l-a pierdut, scor 0-2, la Cortuluá, contând pentru cea de-a 13-a etapă a campionatului columbian de fotbal.

În minutul 81, fanii au coborât din tribunele stadionului din oraşul Tuluá (sud-vest) şi au invadat terenul forţând încheierea meciului, potrivit imaginilor televizate.

Majoritatea jucătorilor şi arbitrii au fugit, în timp ce unii fotbalişti de la Cali au rămas pe teren şi au fost apostrofaţi de suporterii nemulţumiţi de criza prin care trece echipa.

Gutiérrez, fost component al echipei naţionale a Columbiei şi atacant la River Plate, a fost înconjurat de câţiva suporteri care l-au lovit cu pumnii şi picioarele.

Zeci de poliţişti erau prezenţi, dar nu i-au putut opri pe fanii furioşi să intre pe teren, scrie presa columbiană.

Meci suspendat în campionatul Italiei, după ce un jucător s-a prăbușit pe teren
Meciul dintre echipele italiene Udinese şi AS Roma, disputat duminică la Udine, în etapa a 32-a din Serie A, a fost întrerupt în minutul 72, după ce Evan Ndicka, jucătorul Romei, s-a...
Veste mare pentru Real Madrid. Cine e fotbalistul care a revenit la antrenamente
Portarul Thibaut Courtois a reluat antrenamentele individuale cu Real Madrid mai devreme decât era prevăzut, la mai puţin de o lună după operaţia de menisc de pe 20 martie, informează...