Revenire spectaculoasă pentru Haller, fotbalistul vindecat de cancer

Vineri, 13 Ianuarie 2023, ora 21:37
1508 citiri
Sebastian Haller. Foto: Facebook / Borussia Dortmund

Fotbalistul echipei Borussia Dortmund, Sebastien Haller, vindecat de cancer, a înscris trei goluri în meciul amical câştigat în faţa formaţiei FC Basel, vineri, scor 6-0.

Haller a marcat în minutele 81 (penalti), 86 şi 88. Celelalte goluri au fost înscrise de Reus ’39, Malen ’49 şi Bellingham ’54 (penalti).

La 28 de ani, atacantul internaţional ivorian a anunţat la jumătatea lunii iulie că are cancer la testicule, la doar câteva zile după ce a semnat cu Dortmund, el venind de la Ajax Amsterdam.

După săptămâni de reabilitare şi antrenament, Sébastien Haller a revenit pe gazon cu Borussia Dortmund, la un meci amical cu Fortuna Düsseldorf, câştigat marţi, cu scorul de 5-1.

Cât de aproape e românul Horațiu Moldovan de semifinalele Ligii Campionilor. Cum s-a încheiat Atletico - Borussia
Echipa spaniolă Atletico Madrid, cu portarul român Horațiu Moldovan în lot, a dispus de formaţia germană Borussia Dortmund, scor 2-1, în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor. Pe...