Cum s-a terminat partida Sepsi OSK - Petrolul Ploiești din Superliga

Vineri, 11 Noiembrie 2022, ora 23:12
3913 citiri
Sepsi. Foto: Facebook / Sepsi OSK

Echipa Sepsi OSK a învins vineri, pe teren propriu, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-0, în primul meci al etapei a 18-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul prin Rondon, care a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 16. Rondon a reuşit dubla în minutul 56, când a marcat pentru 2-0. În minutul 66 Cosmin Matei a înscris şi el, dar golul a fost anulat pentru ofside, după consultarea VAR. Sepsi se află pe locul 7 în clasament, cu 25 puncte. Petrolul se află pe poziţia a şasea, cu 26 de puncte.

SEPSI OSK: Niczuly – Aganovic (Ciobotariu 90), Ninaj, Tamaş, Dumitrescu - Păun, Rodriguez, Şefănescu – Rondon (R. Varga 64), C. Matei (Achahbar 90), Safranko. ANTRENOR: Cristiano Bergodi

PETROLUL: Vâlceanu - Mathaus (Ivanovski 60), Meijers, Huja - Borţa (Pashov 46), Jair, Takayuki, Ţicu – Cioiu (Budescu 46), Grozav (Manzala 86), Dumitriu (Cebotaru 60). ANTRENOR: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Ninaj 75, Ştefănescu 89 / Mathaus 52

Arbitri: George Găman - George Neacşu, Vladimir Urzică - Ionuţ Coza

Arbitri VAR: Sorin Costreie - Vlad Bârleanu

Observator: Zoltan Szekely

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#sepsi osk, #petrolul ploiesti, #Sepsi Liga 1, #clasament Liga 1 , #clasament liga 1