Meciul Sepsi - Petrolul, decis în ultimele minute. S-au marcat patru goluri

Miercuri, 23 Noiembrie 2022, ora 16:28
2404 citiri
Sepsi și Petrolul au remizat într-un amical

Echipa de fotbal Sepsi OSK a încheiat la egalitate, scor 2-2 (2-1), cu Petrolul Ploieşti, într-o partidă amicală disputată fără spectatori pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe.

Conform paginii oficiale de Facebook a grupării covăsnene, pentru Sepsi OSK au marcat Roland Varga (minutul 20) şi Anass Achahbar (minutul 37), în timp ce pentru Petrolul au înscris Eugeniu Cebotaru (minutul 22) şi Lucian Dumitriu (minutul 88).

Antrenorul echipei Sepsi OSK, Cristiano Bergodi, a început partida cu următorul unsprezece: Began - R. Dimitrov, D. Ciobotariu, M. Tamas, R. Ispas - Junior, N. Păun, Achahbar - Bărbuţ, Tudorie, R. Varga. După pauză au mai intrat jucătorii Niczuly - J. Rodriguez, Ştefănescu, C. Matei, Safranko, Golofca, I. Gheorghe, Ninaj şi G. Dragomir.

De partea cealaltă, tehnicianul Nicolae Constantin a folosit următorul unsprezece: Leitner - Paşov, A. Olaru, Huja - Seniko, Cebotari, Jair, Velisar - Cioiu, Budescu, Grozav. După pauză au intrat Moroz - Meijers, Mathaus, Borta, Seto, Dumitriu, Tucaliuc, Măzărache, Pătraşcu, Zaharia şi Rădulescu.

Cum s-a terminat disputa pentru medaliile de bronz în campionatul național de baschet feminin
ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a cucerit medaliile de bronz în Liga Naţională de baschet feminin, după ce a învins formaţia CS Municipal Târgovişte cu scorul de 87-69 (23-21, 18-14, 27-16,...
Petrolul - UTA, meci important în cursa pentru salvarea de la retrogradare
Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. La Ploieşti, gazdele...