Meciul Sepsi - Petrolul, decis în ultimele minute. S-au marcat patru goluri

Miercuri, 23 Noiembrie 2022, ora 16:28
1979 citiri
Sepsi și Petrolul au remizat într-un amical

Echipa de fotbal Sepsi OSK a încheiat la egalitate, scor 2-2 (2-1), cu Petrolul Ploieşti, într-o partidă amicală disputată fără spectatori pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe.

Conform paginii oficiale de Facebook a grupării covăsnene, pentru Sepsi OSK au marcat Roland Varga (minutul 20) şi Anass Achahbar (minutul 37), în timp ce pentru Petrolul au înscris Eugeniu Cebotaru (minutul 22) şi Lucian Dumitriu (minutul 88).

Antrenorul echipei Sepsi OSK, Cristiano Bergodi, a început partida cu următorul unsprezece: Began - R. Dimitrov, D. Ciobotariu, M. Tamas, R. Ispas - Junior, N. Păun, Achahbar - Bărbuţ, Tudorie, R. Varga. După pauză au mai intrat jucătorii Niczuly - J. Rodriguez, Ştefănescu, C. Matei, Safranko, Golofca, I. Gheorghe, Ninaj şi G. Dragomir.

De partea cealaltă, tehnicianul Nicolae Constantin a folosit următorul unsprezece: Leitner - Paşov, A. Olaru, Huja - Seniko, Cebotari, Jair, Velisar - Cioiu, Budescu, Grozav. După pauză au intrat Moroz - Meijers, Mathaus, Borta, Seto, Dumitriu, Tucaliuc, Măzărache, Pătraşcu, Zaharia şi Rădulescu.

La Campionatul Mondial de fotbal nu se află niciun fotbalist care evoluează în România, spre deosebire de edițiile precedente, unde au mai fost jucători din campionatul intern care au evoluat...
Rafila, convins că Ciolacu va fi premier: ”Nu cred că se pune problema să nu se producă această schimbare”
Alexandru Rafila, ministrul Sănătății, susține că schimbarea de premier va avea loc cu siguranță, fiind parafată în cadrul protocolului care a stat la baza formării coaliției de...