Trei jucători și-au luat adio de la Sepsi: sunt liberi de contract acum și pot semna cu orice echipă

Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe a anunţat, joi, despărţirea de jucătorii Radoslav Dimitrov, Anass Achahbar şi Enriko Papa.

“Jucătorii Dimitrov Radoslav, Anass Achahbar şi Enriko Papa nu mai fac parte din lotul Sepsi OSK”, se arată pe pagina de Facebook Sepsi OSK.

Dimitrov, în vârstă de 34 de ani, a fost timp de 4 ani unul dintre jucătorii de bază ai echipei Sepsi.

Anass Achahbar, în vârstă de 29 de ani, s-a alăturat lotului Sepsi OSK în iarna anului 2020.

Enriko Papa, în vârstă de 30 de ani, a sosit la Sepsi în luna februarie al acestui an, sub formă de împrumut, până la finalul sezonului 2022-2023.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
FC Voluntari - FCU Craiova, meci crucial în lupta pentru supraviețuire. Echipa care a jucat cu om în plus aproape tot meciul
Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FC U Craiova 1948, scor 0-0, marţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din...