Serena Williams, calificare cu emotii in sferturi la Australian Open: Veste proasta pentru Halep

Luni, 26 Ianuarie 2015, ora 07:42
8678 citiri

Serena Williams s-a calificat cu mari emotii in sferturile de finala ale Australian Open, trecand in trei seturi de iberica Garbine Muguruza.

Lidera clasamentului mondial a pierdut primul set cu scorul de 2-6, insa si-a revenit la timp si si le-a adjudecat pe urmatoarele doua cu 6-3 si 6-2.

Calificarea Serenei in sferturile de finala inseamna automat si spulberarea visului Simonei Halep de a ajunge pe prima pozitie in clasamentul WTA dupa Australian Open.

"A fost un meci grozav, o felicit pe Garbine, a jucat foarte bine. A facut tot ce trebuia sa faca in primul set. Macar o data pot spune ca nu am inceput partida mai greu, pentru ca ea a jucat atat de bine. Apoi am inceput sa ma concentrez si chiar m-am relaxat putin", a declarat Serena dupa meci.

In sferturile de finala, sportiva din Statele Unite o va intalni pe slovaca Dominika Cibulkova.

Prin modestia și discursurile sale, președintele Republicii Moldova Maia Sandu se bucură de o popularitate uriașă atât la Chișinău, cât și în România, acolo unde tot mai mulți se...
Ce avere declara Sorin Oprescu când era primarul Capitalei. Artă de zeci de mii de euro cu salariu de 6.500 de lei
Sorin Oprescu a fost primarul Bucureștiului începând din 2008 până în 2015, an în care a fost reținut de Direcția Națională Anticorupție după ce a primit o mită de 25.000 de euro,...