Serena Williams face o declaratie superba dupa meciul fabulos cu Victoria Azarenka

Miercuri, 06 Mai 2015, ora 21:20
12417 citiri

Serena Williams a dat o noua lectie de onoare dupa ce a castigat meciul fabulos cu Victoria Azarenka, din optimile de finala ale turneului de la Madrid.

Ocupanta locului unu WTA a afirmat ca este o sustinatoare a Victoriei Azarenka si i-a urat bielorusei sa revina cat mai rapid in elita tenisului.

"Victoria este cu siguranta pe drumul cel bun. Este atat de placut sa vezi o campioana de Grand Slam jucand atat de bine. Intotdeauna sunt fana ei cand joaca. Da, este atat de placut sa o vad revenind", a afirmat Serena Williams.

Americanca a facut o declaratie similara si dupa ce a invins-o pe Simona Halep in semifinalele de la Miami.

Serena Williams, in sferturi la Madrid dupa o intalnire de infarct. Cea mai frumoasa partida a anului

Serena Williams s-a calificat in sferturile de finala de la Madrid dupa ce a invins-o cu Victoria Azarenka, scor 7-6 (5), 3-6, 7-6 (1).

Americanca a salvat trei mingi de meci si a castigat fabulos tie-break-ul.