Serena Williams s-a calificat fara probleme in semifinale la Madrid

Joi, 07 Mai 2015, ora 15:48
6623 citiri

Serena Williams s-a calificat usor joi dupa-amiaza in semifinalele turneului de la Madrid.

Jucatoarea americanca a invins-o in sferturile de finala pe favorita numarul 10 la castigarea turneului, spaniola Carla Suarez Navarro, in doua seturi, scor 6-1, 6-3.

A fost cea de-a 6-a partida intre cele doua si tot a 6-a in care Suarez pierde in doua seturi, fara sa reuseasca sa castige mai mult de 5 game-uri.

O victorie facila pentru Serena, venita la o zi dupa cea chinuita in fata Victoriei Azarenka.

In semifinale, Serena va da piept cu invingatoarea partidei dintre Irina Begu si Petra Kvitova.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia scorului in partida pe care Serena Williams a disputat-o in sferturile de finala ale turneului de la Madrid.

Desfasurarea partidei:

Serena Williams - Carla Suarez 6-1, 6-3

ora 15:48 - La fel de usor s-a impus Serena si in setul doi si merge fara probleme in semifinale.

ora 15:14 - Primul set e castigat fara niciun fel de problema de jucatoarea clasata pe primul loc in ierarhia WTA.

ora 14:36 - A inceput partida.

INFO: Serena Williams ocupa locul 1 in clasamentul WTA, in timp ce Carla Suarez Navarro se afla pe pozitia a 12-a.

INFO: Va fi cea de-a 6-a intalnire intre cele doua tenismene. Pana acum, toate partidele au fost castigate de Serena.

Ana Ivanovici 7-5, 1-6, 6-4.

Turneul de la Madrid, dotat cu premii in valoare totala de 4,7 milioane de euro, se desfasoara in perioada 2-10 mai.

Orba acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#Serena Williams semifinale Madrid, #LIVE sferturi Serena Williams, #Serena Williams Carla Suarez, #Serena Williams turneu Madrid , #stiri Serena Williams