Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriza de proportii la Madrid: Serena Williams, eliminata!

Vineri, 08 Mai 2015, ora 15:24
12811 citiri

Americanca Serena Williams a fost invinsa in semifinalele turneului de la Madrid de cehoaica Petra Kvitova (locul 4 WTA), scor 2-6, 3-6. Serena a suferit astfel prima infragere dupa aproape trei ani la un turneu din categoria Premier Mandatory.

Ocupanta locului unu in clasamentul WTA a avut o partida de cosmar, in special la serviciu, fapt ce i-a permis Petrei Kvitova sa ia primul set fara mari probleme.

Jucatoarea din Cehia a facut trei break-uri si a avut nevoie de doar 33 de minute pentru a castiga primul set cu 6-2.

Serena nu a dat insa semne de revenire nici in setul secund, in care si-a mai pierdut de trei ori serviciul, iar Kvitova a castigat partida in putin peste o ora de joc.

Aceasta a fost prima victorie pe care Petra Kvitova a obtinut-o in fata Serenei, dupa ce americanca obtinuse 5 victorii din tot atatea meciuri.

In finala programata sambata, Petra Kvitova o va intalni pe rusoaica Svetlana Kuznetsova.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Serena Williams Madrid, #Serena Williams Petra Kvitova , #stiri Serena Williams