Ce decizie controversată a luat Serena Williams după eșecul umilitor cu Emma Răducanu

Miercuri, 17 August 2022, ora 11:46
10520 citiri
Serena Williams, învinsă de Emma Răducanu

Britanica de origine română Emma Răducanu (13 WTA) a învins-o pe americanca Serena Williams, scor 6-4, 6-0, în primul tur la turneul de la Cincinnati.

Sportiva de 19 ani a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a o spulbera pe marea campioană americană de 40 de ani.

Serena, care se va retrage după US Open, a jucat doar al patrulea meci al său în acest an.

La fel ca la precedenta înfrângere, cu Belinda Bencic, la Toronto, Serena Williams a luat decizia controversată de a refuza participarea la conferința de presă. Motivul este legat, cel mai probabil, de un angajament al sportivei cu revista Vogue, în paginile căreia va apărea în luna septembrie, după retragerea din tenis.

La Cincinnati, Serena Williams a refuzat inclusiv să se adreseze publicului la finalul meciului cu Emma Răducanu, ea primind o invitație în acest sens.

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
#Serena Willimas, #Emma Raducanu, #esec, #Cincinnati, #decizie , #stiri Serena Williams