Imaginile care au scandalizat lumea Formulei 1: cum s-a purtat tatăl lui Verstappen cu Sergio Perez VIDEO

Marti, 21 Martie 2023, ora 07:22
4738 citiri
Jos Verstappen, insensibil la bucuria lui Perez

Mexicanul Sergio Perez a câștigat Marele Premiu al Arabiei Saudite în fața coechipierului său Max Verstappen.

Perez a câștigat fără emoții cursa, însă a fost nemulțumit că, în spatele lui, Max Verstappen trăgea tare pentru a-l ajunge. "Nu e un lucru prea inteligent să forțăm acum", le-a transmis Perez inginerilor de la Red Bull.

Olandezul nu l-a putut ajunge pe Sergio Perez, dar a făcut o "aroganță" în ultimul tur, când a tras tare și a stabilit cel mai rapid tur al cursei. Cu acel punct, a rămas în fața lui Perez în clasamentul general - 44 de puncte la 43.

Sergio Perez s-a bucurat la final alături de echipa Red Bull, dar imaginile l-au surprins pe fostul pilot Jos Verstappen, tatăl lui Max Verstappen, ignorându-l pe Sergio Perez și fiind incapabil să se bucure pentru acesta.

Imagini apărute ulterior arată că Jos a dat mâna cu Perez, însă abia după ce mexicanul s-a uitat la el și i-a întins mâna.

Formula 1: cine e pilotul care a reușit o dublă depășire în cursa sprint din China VIDEO
Pilotul olandez al echipei Red Bull, Max Verstappen, a câştigat cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, disputată sâmbătă dimineaţă. Verstappen i-a învins pe Lewis Hamilton...
Formula 1, în China. Premieră în cariera campionului Verstappen. Ce s-a întâmplat
Liderul campionatului mondial de Formula 1 şi campion en-titre, pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull), a câştigat duminică Marele Premiu al Chinei, la Shanghai, a cincea etapă a...
#Sergio Perez, #Jos Verstappen, #Max Verstappen, #formula 1, #red bull , #stiri Formula 1